Can Atalay: Hatay halkı ‘artık kendi yurdunda mülteci’ olmayacak

1 yıldır Gezi davasında tutuklu bulunan, Türkiye İşçi Partisi’nin Hatay milletvekili adayı olan Avukat Can Atalay, Hatay’daki sığınmacılarla ilgili olarak, “Hatay halkı ‘artık kendi yurdundam mülteci’ olmayacak” dedi. 

Can Atalay, #Hataylılarsoruyor etiketi altında kendisine yöneltilen “Hatay’ın en büyük sorunu göçmenler. Sizi bu konuda sözümüz olmanız umuduyla Meclis’te görmek istiyoruz” sorusunu yanıtladı. 

Can Atalay, şunları kaydetti:

“Mülteciler ile ilgili kaygıları işitiyor ve anlıyorum. Hatay’ın toplumsal yapısını tahrip etmeye, ayrımcılığa yönelik her girişimin karşısında hep birlikte ve kararlılıkla duracağız.

Cumhuriyetimizin gözbebeği Hatay özelinde çok daha hassas olana bu mesele ile ilgili tüm fikirlerin tüm Türkiye’de işitilmesi için uğraşacağıma söz veriyorum. Bu fikirler konusunda herkesin en başta mutabık olması ne gerekli ne de mümkün.

Ama en doğru çözümü bulacak ve uygulanmasının takipçisi olacağız. Bir daha ifade etmek isterim ki Hatay halkı ‘artık kendi yurdunda mülteci’ olmayacak.

Göçmen sorununa da akılcı ve insani bir çözüm üretmek zor değil. Mevcut iktidarın bu akılcı ve insani çözümü istemediği ise aşikâr.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir