Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanmaları beklenen İmamoğlu ve Yavaş’tan ilk mesajlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. 

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanlarının bugün Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yaptığı toplantının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifakın Cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

CHP Genel Merkezi önünde toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu’nun yanında, CHP’li belediye başkanları İmamoğlu ve Yavaş da yer aldı. İki belediye başkanı, ‘Cumhurbaşkanı yardımcısı’ olarak anons edilerek kürsüye çağırıldı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan İmamoğlu, “İnanıyoruz ki Genel Başkanımız @kilicdarogluk öncülüğünde Millet İttifakı olarak ülkemizin her bir ferdinin çoktan beri hak ettiği aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız.” ifadelerini yazdı.

Mansur Yavaş da paylaşımında, “Birlikte rahmet vardır, bereket vardır. Sayın Genel Başkanlarımıza teveccühleri için teşekkür ederiz. Türkiye’nin ikinci yüzyılına hep birlikte umutla ve mutlulukla yürüyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir