Yılların Twitter’ını ‘X’ Adıyla Değiştirip Milyonlarca İnsanın Bedduasını Alan Elon Musk Sağlığından Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ı X olarak değiştirip bir dizi özelliği ile oynadığı için kullanıcılarının bedduasını alan Elon Musk sağlık sınavı veriyor. Kötü giden sağlığı nedeniyle ameliyat olacağını söyleyen Musk’ın bu açıklamasının altında Mark Zuckerberg’le çıkacakları kafes dövüşü mü var, gelin bir bakalım…

Twitter’a rakip olarak görülen, metin tabanlı bir sosyal medya platformu olan ‘Threads’ın kuruluş haberleri, teknoloji devlerinin liderleri arasında ilginç bir rekabeti alevlendirmişti.

Elon Musk, Mark Zuckerberg’e bu gelişme üzerine bir meydan okuma yapmıştı. Musk’ın bu dövüş çağrısına, Facebook’un CEO’su Zuckerberg 22 Haziran’da sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Ardından Elon Musk yıllardır Twitter, diye bildiğimiz sosyal medya uygulamasının adını sanını değiştirdi. X yepyeni özellikleri ile yediden yetmiş tüm kullanıcıların tepkisini çekti.

Bu sırada Zuckerberg ise Musk’ın ‘kafes dövüşü’ teklifini kabul ettiğini duyurdu. Bu durum, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Ancak ikilinin böyle bir delilik yapacağına kimse inanmamıştı.

Zuckerberg, karma dövüş sanatları eğitimlerine UFC’nin ortasiklet şampiyonu Israel Adesanya ve hafifsiklet şampiyonu Alexander Volkanovski ile devam ederken; Musk ise 4 Temmuz’da Kanadalı güreşçi ve UFC dövüşçüsü Geroge StPierre ile eğitim yapmıştı.

Musk, dün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, Zuckerberg ile yapacakları dövüşün canlı yayınının tüm gelirinin savaş gazilerine bağışlanacağını belirtti. Zuckerberg ise bu duruma Threads üzerinden, “Daha güvenilir bir platform üzerinden yardım toplamayı tercih edemez miyiz?” şeklinde yanıt verdi.

Ancak basın Musk’ın, tüm dünyanın ilgisini çeken ‘kavga’yla ilgili işler kızışmaya başlayınca ‘sağlık’ bahanesine sığınmış olduğunu yazdı.

Geçen yıl Rusya’nın lideri Vladimir Putin’e dövüş teklif ettikten sonra da sırt ağrısı çektiğini dile getirmiş olan 52 yaşındaki Musk, bu durumu tekrarlaması dikkatlerden kaçmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir