AK Partili Baltacı’nın hayatını kaybettiği kazada sürücü tutuklandı

İstanbul Beyoğlu’nda, dün akşam AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na gitmek için yolun karşısına geçmek isteyen İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı’ya aracıyla çarparak ölümüne neden olan sürücü M.C.T’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

M.C.T, emniyetteki ifadesinin ardından “taksirle ölüme neden olma” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Savcılığın İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk ettiği şüpheli M.C.T sorgusunda, hızının 60-70 km arasında olduğunu belirterek “Olay sebebiyle çok üzgünüm. Kaza esnasında alkollü değildim. Kendim de sağlık personeliyim. Olay yerinden ayrılmadım. İlk müdahaleyi de ben yaptım” dedi.

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli M.C.T’nin “taksirle ölüme neden olma” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Hakimlik kararında, kazanın ardından düzenlenen tespit raporuna göre, şüpheli ve maktulün kusurlu bulunduğunu ancak kusur oranına ilişkin değerlendirme yapılamadığı belirtildi.

Şüphelinin dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı hareket ederek üzerine atılı suçu işlediği vurgulanan kararda, şüphelinin davranışlarının, delilleri yok etme, gizleme, müşteki, tanık ve diğer kişiler üzerinde baskı yapılması girişiminde bulunma konusunda kuvvetli şüphe oluşturduğu vurgulandı.

Kararda, kazaya ilişkin delillerin tam toplanmadığı, mevcut delil durumu göz önüne alındığında adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı aktarıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir