EA, F1 24’ün çıkış tarihini açıkladı

Yarış oyunu tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği an geldi çattı; Electronic Arts, Formula 1 hayranlarının merakla beklediği F1 24 oyununun çıkış tarihini resmi olarak duyurdu. Bu duyuru, oyun dünyasında büyük bir heyecan yarattı ve F1 tutkunları için geri sayım başladı.

EA, heyecanla beklenen EA Sports F1 24 oyununu 31 Mayıs’ta PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için EA App, Epic Games Store ve Steam üzerinden piyasaya sürüyor. Oyunun duyurusu, yarış simülasyonu tutkunları arasında büyük bir heyecan yarattı. EA’nin bu yeni sürümüyle, F1 23 oyuncularına özel bir teklif sunuluyor: F1 24’ü ön sipariş verenler, seçili 2024 takım araçlarıyla Zaman Denemesi meydan okumalarına erken erişim hakkı kazanıyor. Daha önce F1 2021, F1 22 veya F1 23 sahibi olan oyuncular ise, F1 24 Şampiyonlar Sürümü’nü ön siparişle satın aldıklarında %15 indirim fırsatından yararlanıyor. Bunun yanı sıra, McLaren ve Alpine’in 2023 F1 esports boyamaları da bonus olarak sunuluyor ve F1 24’e aktarılıyor.

EA, F1 24’ün çıkış tarihini açıkladı

Codemasters’ın Kıdemli Yaratıcı Direktörü Lee Mather, oyunla ilgili olarak, “İlk defa, F1 23 oyuncularımız, sevdikleri takımların bazılarıyla bu hafta sonu yapılacak ilk yarıştan önce 2024 sezonuyla hemen bağlantı kurabilecekler,” dedi ve ekledi: “Yakında yapılacak tam açıklamamızla, oyunculara yenilenmiş Kariyer modu, yeni EA Sports Dinamik Yönetim Sistemi ve çok daha fazlasını getiriyoruz.” Dijital olarak sadece Şampiyonlar Sürümü’ne özel olarak sunulan içerikler arasında iki yeni Formula 1 İkonu, 18.000 Pitcoin ve tekli ve çok oyunculu oyun etkinlikleri için kaynaklar içeren bir F1 Dünya Tampon Paketi bulunuyor. Bu sürümü satın alanlar ayrıca 28 Mayıs’tan itibaren üç günlük erken erişim hakkına sahip oluyor. Tüm ön siparişler ise bir bonus VIP Podium Pass içeriyor. Standart Sürüm’ü ön sipariş veren oyuncular ise 5.000 Pitcoin ve bir F1 Dünya Başlangıç Paketi kazanıyor.

EA, önümüzdeki aylarda F1 24 hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını söyledi. Geçen yıl Haziran ayında piyasaya sürülen F1 23, IGN’in incelemesinde 10 üzerinden 8 puan almıştı. IGN, oyun için “Braking Point 2 ile birlikte, F1 23, F1 22’ye kıyasla çok daha zengin bir paket sunuyor. Ancak, yeni F1 Dünya modu birçok aktivite ile dolup taşarken, ganimet tabanlı yükseltme sistemi taraftarları ikiye bölebilir,” yorumunu yapmıştı.

Ayrıca, Codemasters, F1 23’ün piyasaya sürülmesinin ardından bazı işten çıkarmalar yaşamıştı. EA,Grid, F1 ve Dirt gibi yarış oyunlarıyla tanınan Codemasters’ı 2021 yılında 1.2 milyar dolar karşılığında satın almıştı. EA’nin CEO’su Andrew Wilson o zamanlar şirketin kimliğini fazla dış müdahale olmadan korumasını istemişti. Codemasters’ın CEO’su Frank Sagnier ve CFO’su Rashid Varachia satın alma sonrasında şirketten ayrılmış ve Codemasters, Project Cars geliştiricisi Slightly Mad Studios ile birlikte EA Sports’un bir parçası haline gelmişti. Daha sonra, geçen yıl Mayıs ayında, EA, Codemasters Cheshire geliştirme ekibini Guildford merkezli Criterion Games ile birleştirerek Need for Speed Unbound üzerinde çalışacak büyük bir geliştirme stüdyosu oluşturmuştu. Oyun beklenen ilgiyi görmedi ancak daha fazla destek alacağı doğrulandı. Codemasters Birmingham ise Formula 1 serisi üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir